Sean "Diddy" Combs l-a încurajat pe Kanye West să „se distreze puțin”, într-un apel telefonic făcut din închisoare, în mijlocul conflictului dintre Kanye și Kim Kardashian, fosta lui soție.
West și Kardashian s-au confruntat din cauza unei piese noi a rapperului, intitulată "Lonely Roads Still Go to Sunshine", în care apare fiica lor de 11 ani, North West, dar și Combs, scrie nypost.com.
După ce a postat un fragment din melodie pe X, rapperul de 47 de ani a distribuit capturi de ecran din presupusa conversație prin mesaje text cu Kardashian, în care cei doi s-au certat din cauza implicării fiicei lor în piesă.
Diddy, conversație din închisoare cu Kanye West
Combs i-a recomandat lui West, care acum se prezintă sub numele de Ye, să „se pună din nou în fața microfonului” și să înceapă din nou să zâmbească, într-o convorbire telefonică obținută de Shade Room.
„Când ajung acolo, omule, vreau să te văd cum rupi stadioanele. Trebuie să te văd înapoi pe scenă, făcând treabă cu rap-ul și cu show-ul, cu tot ce ține de asta. Visez la chestia asta”, i-a spus Combs lui West, în convorbirea telefonică din închisoare.
Nu este clar exact când a avut loc apelul între cei doi rapperi.
La începutul conversației, Combs a fost auzit spunându-i câștigătorului a 24 de premii Grammy: „Îți spun adevărul direct de pe linia frontului. Situația asta e nasoală, foarte nasoală, așa că ai grijă. Nu poți face nimic doar... Am nevoie de tine acolo, mă auzi?”.
„Te aud, da, domnule”, i-a răspuns West, în timp ce Combs continua: „Și distrează-te, frate! Ia microfonul, distrează-te! Lucrează la mostrele alea, revino pe vibrația ta! Distracție, frate, întoarce-te la zâmbet! La dracu’ cu ceilalți! Îți irosesc timpul”, a spus Combs.
„Da, e timpul să iau microfonul și să mă întorc pe scenă. Iubesc din nou muzica”, a răspuns West. „Intră în vibe-ul tău. Avem ani și decenii să ne luptăm cu ăștia. Acum, bucură-te de viața ta. Asta vine de la mine, de la Dumnezeu pentru tine. Bucură-te de viața ta. Îndrăgostește-te din nou ca atunci când făceai beat-uri,” a adăugat Combs.
Galerie foto
Sean Diddy Combs: "Sunt Puff Daddy în închisoare. Treaba asta e foarte tristă"
Combs, care se află în închisoare fără posibilitatea de a fi eliberat pe cauțiune, i-a cerut lui West să-i pună o piesă pe telefon pentru a-l motiva. „Situația asta e tragică. Sunt Puff Daddy în închisoare. Treaba asta e foarte tristă, frate”, a spus el, adăugând: „Diavolul e un mincinos”.
„Când voi ieși și voi avea acea libertate, woo. Nu mă voi mai preocupa de nimic altceva decât să fiu fericit. Și vreau să simți și tu asta”, a adăugat Combs, care riscă o pedeapsă de minimum 15 ani de închisoare.
„Ei chiar încearcă să ne distrugă. Voi înfrunta această situație și voi fi aproape de tine. E ca și cum ai fi lăsat să mori. Și doar o persoană vine să facă ceva pentru tine. Asta e aprecierea pe care o am pentru tine”, a spus el despre perioada petrecută în spatele gratiilor.
Mai târziu în conversație, Combs i-a mulțumit lui West pentru că a avut grijă de copiii săi după arestarea sa din septembrie, întrucât nimeni altcineva nu s-ar fi interesat de ei în toată această perioadă.
Citește și: Sean ‘Diddy’ Combs, considerat „atât de puternic”, chiar și după gratii. De ce multora le este frică de el
Galerie foto